Orientalny pokój kąpielowy

Surowy beton, ciepłe drewno
& odrobina orientu

Projektowana przestrzeń, ze względu na preferencje właścicieli i wielkość pomieszczenia (17,5 m2), miała być nie tyle co zwykłą łazienką, a przestronnym pokojem kąpielowym. Przestrzeń ta, stylem nawiązuje do całości mieszkania, gdzie oryginalnie połączono elementy industrialne z orientalnymi.

Kolorami dominującymi w pokoju kąpielowym mają być szarość betonu z dodatkami zróżnicowanych odcieni turkusu. Dla podkreślenia prostej struktury betonu i ocieplenia wnętrza, całość została połączona z płytkami podłogowymi w ciepłym odcieniu drewna.

Przestrzeń została zaprojektowana tak, by spełniać wymagania dwóch dorosłych osób. Pomieszczenie podzielono na kilka stref funkcjonalnych, zapewniających z jednej strony możliwość wzięcia szybkiego prysznica i zwykłej porannej toalety, a z drugiej dłuższego relaksu w wolnostojącej wannie znajdującej się w centralnej części- stylem i dodatkami nawiązującej bardziej do salonu niż do zwykłej łazienki. Całkowicie oddzielono też strefą z toaletą. Podział funkcjonalny wyznacza i podkreśla również oświetlenie, dając możliwość tworzenia kilku scen, w zależności od klimatu jaki chciałaby uzyskać użytkownik- od dobrze doświetlonego pomieszczenia, do relaksującego półmroku.

W zaprojektowanej przestrzeni zadbano również o to, by znalazło się miejsce na przechowywanie. Zgodnie z wymaganiami właścicieli- dyskretnie ukryte. Sporych rozmiarów zabudowę schowano w części toaletowej. Przechowywanie drobnych kosmetyków kąpielowych umożliwiają półki w części prysznicowej oraz ukryte schowki nad blatem umywalkowym.

 

pokoj kapielowy_1
pokoj kapielowy_2
pokoj kapielowy_3
pokoj kapielowy_9
pokoj kapielowy_7
pokoj kapielowy_4b
pokoj kapielowy_8
pokoj kapielowy_5
pokoj kapielowy_6_kopia